شرایط نگه داری جارو برقی

شرایط نگهداری جاروبرقی

با موضوع شرایط نگه داری جارو برقی با شما هستیم. اگر شما از افرادی هستید که استفاده بسیار زیادی از جارو برقی دارید و مرتب خانه و یا محل کار خود را جارو میکشید باید بدانید این وسیله پرقدvت و پرکاربرد نیاز به مراقبت دارد تا بتوانید سالهای طولانی از آن استفاده کنید.

به همین خاطر ما در این مقاله تصمیم گرفتیم به طور کامل در مورد نحوه مراقب، مشکلات و در حالت کلی شرایط نگه داری جارو برقی صحبت نماییم.

در ابتدا باید بگویم که از آنجایی که نظافت برای تمامی ما اهمیت دارد میخواهیم همیشه محیط اطراف خود را تمیز کنیم باید در انتخاب و همچنین نگه داری از جارو برقی بسیار دقت نماییم. زیرا لوازم برقی این روزها قیمت های بالایی دارند و گاها نمیتوانیم به فکر تعویض یک وسیله باشیم.

شرایط نگهداری جاروبرقی

شرایط نگه داری جارو برقی

 • از آنجایی که موقع استفاده از جارو برقی گرد و خاک زیادی وارد آن میشود باید داخل لوله ها، کیسه و بقیه قسمت ها مرتبا تمیز شود.
 • در هنگام استفاده باید دقت کنید که سیم جارو برقی زیاد کشیده نشود زیرا به مرور زمان دچار پوسیدگی و پارگی خواهد شد
 • وقتی در حال جارو کشیدن هستید با تغییر سطح حتما جارو برقی را بلند کنید تا بدنه آن دچار آسیب نشود.
 • هیچگاه از قسمت لوله خرطومی جارو برقی آن را نکشید زیرا ممکن است خیلی زود پاره شود
 • فیلترهای جارو برقی را هر چند ماهی تعویض نمایید
 • سعی کنید با ضربه شدید روی پدال جمع کردن سیم فشار نیاورید(این پدال ها خیلی به سرعت دچار آسیب خواهند شد)
 • قبل از جارو کردن اشیاء مانند اسباب بازی، سکه، جوراب و … را از روی زمین بردارید زیرا به سرعت باعث اختلال در عملکرد جاروبرقی میشوند
 • در صورت شنیدن صداهای اضافه بلافاصله جارو برقی را خاموش کرده و بررسی کنید که در لوله و یا کیسه جسم خارجی گیر نکرده باشد
 • اگر جارو برقی شما مخصوص آب و خاک نیست هیچگاه قسمت های نم دار را جارو نکشید زیرا کوچکترین قطره آب میتواند باعث اتصالی در جارو برقی شود
 • هیچ گاه اجازه ندهید کیسه جارو برقی کاملا پر شود زیرا به موتور جارو برقی بسیار فشار وارد میکند
 • اگر موقع استفاده طولانی مدت متوجه گرمای شدید جارو برقی شدید سریعا آن را خاموش کنید و اجاز ه دهید استراحت کند
 • پارویی جارو برقی بیشترین میزان تماس با سطوح آلوده را دارد پس بهتر است بعد از هربار استفاده کف آن را با یک دستمال نم دار خوب تمیز کنید

نکته: بهتر است قبل از اینکه اقدام به جارو کشیدن کنید اول گردگیری انجام دهید سپس جارو بکشید زیرا در این حالت تمام گرد و غبار تمیز خواهند شد.

نحوه نگهداری از جاروبرقی سطلی

نحوه نگهداری از جاروبرقی سطلی

 1. اگر برای تمیز کردن محل کار و یا خانه از جاروبرقی استفاده میکنید باید دقت داشته باشید سیم برق زیر چرخ ها گیر نکند
 2. سعی کنید خاکستر سیگارو یا ذغال داخل را جارو نکنید
 3. آب و مایعات را با جارو نکشید
 4. جارو برقی را نزدیک شومینه و در کل فضاهای داغ قرار ندهید
 5. سطل را از چند ماه یکبار با آب سرد بشویید
 6. فیلترها را به طور مرتب با آب سرد شستشو دهید

نکته: جارو برقی مصرف کمی ندارد سعی کنید برای صرفه جویی در برق خود در ساعات اوج برق از آن استفاده نکنید

نحوه نگهداری از جاروبرقی بدون کیسه

نحوه نگهداری از جاروبرقی بدون کیسه

اگر جارو برقی شما فاقد کیسه و به صورت مخزن دار است. پس بهتر است بعد از هربار استفاده مخزن آن را خالی کنید، فیلترها را مرتبا تمیز کنید و اجازه ندهید پرز و گرد خاک داخل فیلترها باقی بماند.

حال که شرایط نگه داری جارو برقی را به طور کامل بررسی نمودیم وقت آن رسیده که انواع مشکل و راه های حل مشکل را بیان نماییم. پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

اگر میخواهید علاوه بر دیدن شرایط نگه داری جارو برقی با نحوه مراقبت از لباسشویی نیز آشنا شوید حتما مقاله راه های مراقبت از لباسشویی را دنبال کنید.

مشکلات رایج در جاروبرقی ها

مشکلات رایج در جاروبرقی ها

بیشتر مشکل ها میتواند مربوط به تمامی جارو برقی ها باشند که اکنون میخواهیم در مورد آن صحبت کنیم. اما تعدادی از مشکلات ممکن است برای برخی از برندها اتفاق بیوفتند که به طور کامل بررسی خواهیم نمود.

جارو برقی روشن نمیشود

جارو برقی روشن نمی شود

جاروبرقی ممکن است به دلایلی مانند پر بودن کیسه، خراب شدن دکمه روشن خاموش، مشکل در پریز برق و خرابی موتور اتفاق بیوفتد. اگر کیسه جارو برقی خالی است، مطمئن هستید که پریز برق دارد و دکمه خاموش روشن مشکلی ندارد باید از یک تعمیر کار بخواهید موتور جارو برقی را به طور کامل بررسی نماید(در این حالت نگران نباشید موتور جارو برقی در بیشتر موارد قابل تعمیر است)

اگر بخواهیم دقیق تر بگوییم در حالت کلی 5دلیل دیگر نیز برای روشن نشدن جارو برقی وجود دارد.

 1. اشکال در سیم جمع کن
 2. عیب در رله( در برخی از جارو برقی ها وجود دارد)
 3. مشکل در برد الکترونیکی
 4. ایراد در سیم رابط
 5. مشکل در کلید خاموش و روشن

 

جارو برقی یهو خاموش شده است

جارو برقی یهو خاموش شده است

اگر سطح خیسی را جارو کرده اید یا جسم خارجی باعث خاموش شدن جارو برقی در حین استفاده شده است و یا حتی بدنه جاروبرقی بسیار داغ است به احتمال زیاد موتور جارو برقی سوخته و خراب شده است. (اگر حین استفاده خاموش شده و هیچ کدام از موارد بالا نیست حدود نیم ساعت صبر کنید زیرا در برخی از جارو برقی ها به دلیل حسگردایمنی با بالا رفتن دمای جارو برقی آن را خاموش میکند تا به موتور آسیبی نرسد)

نکته: کثیفی فیلترها نیز موجب بروز این مشکل میشوند. (وظیفه فیلترهای جاروبرقی تهویه و هوارسانی به موتور است. اگر فیلتر آنقدر کثیف شود که هوا به خوبی به موتور نرسد باعث گرم شدن و فعال شدن سیستم ایمنی جاروبرقی می شود)

تغییر صدای جارو برقی

تغییر صدای جارو برقی

در بیشتر مواقع با گیر کردن یک جسم درون لوله خرطومی صداهای اضافی خواهید شنید. در این حالت در ابتدا لوله خرطومی را جدا کرده، آن را تکان دهید اگر چیزی خارج نشد میتوانید از یک شی بسیار بارک و نارک که تیز نباشد برای خارج کردن اجسام کمک بگیرید. اگر مشکل از آن قسمت نبود درون کیسه جارو برقی را نگاه کنید.

جارو برقی مکش ندارد

جاروبرقی مکش ندارد

اگر جارو برقی مکش درستی ندارد میتواند به دلیل پر بودن کیسه و یا اختلال در موتور آن باشد. در این حالت اگر با تمیز کردن کیسه مشکل حل نشد حتما از یک تعمیر کار کمک بخواهید.

نکته: اگر تمیز کردن کیسه جارو برقی برای شما سخت است و یا به گرد و خاک آلرژی دارید و به همین دلیل آن را زود به زود تمیز نمیکنید حتما کیسه جارو برقی یکبار مصرف را جایگزین کیسه های دائمی کنید.

جارو برقی به خوبی حرکت نمی کند

شرایط نگه داری جارو برقی و جارو برقی به خوبی حرکت نمی کند

اگر نمیتوانید به راحتی جارو برقی را روی فرش و یا موکت حرکت دهید قطعا چرخ های آن دچار مشکل شده اند. (اگر چرخ های جارو برقی دچار ترک شده اند و یا اصلا حرکت نمیکنند باید آنها را تعویض کنید) در این مواقع برای کشیدن جارو برقی هیچ گاه لوله خرطومی را به شدت نکشید زیرا دچار پارگی خواهد شد.

ایجاد بوی سوختگی از داخل جارو برقی

شرایط نگه داری جارو برقی و ایجاد بوی سوختگی از داخل جارو برقی

اگر بوی سوختگی به مشام شما خورد در ابتدا باید سریعا جارو برقی را خاموش کنید. نیم سوز شدن موتور، پارگی تسمه، پر بودن کیسه جارو برقی و جاروکردن مایعات باعث وجود این مشکل میشوند. در این حالت نیز بهتر است از یک متخصص در این زمینه کمک بگیرید تا قبل از اینکه مشکل جارو برقی شما حاد تر شود.

اکنون که مشکلات کلی را بیان نمویم مشکلات خاص برای هر برند را مطرح خواهیم نمود و به شما میگوییم که کارهایی در زمان مشاهده این مشکلات انجام دهید.

اگر میخواهید نحوه نگهداری تلویزیون را نیز بدانید حتما با مقاله نحوه استفاده صحیح از تلویزیون همراه شوید

مشکلات رایج جارو برقی سامسونگ

شرایط نگه داری جارو برقی و مشکلات رایج جاروبرقی سامسونگ

علاوه برمشکلاتی که در بالا مطرح شد ممکن است در حین استفاده از جارو برقی سامسونگ متوجه شود که خاک از جارو برقی خارج میشود. از شایع ترین دلایل بروز این مشکل پر بودن کیسه جارو برقی است. اگر این مورد نیست سری اتصال لوله را چک کنید، ممکن است شل شده باشد. مطمئن شوید خرطومی سوراخ و یا پاره نشده و یا بدنه جاروبرقی ترک نخورده باشد.

نکته: برای جلوگیری از خرابی لوله خرطومی از جارو کردن اشیائی مانند سوزن، شیشه و… خودداری کنید.

مشکلات رایج جارو برقی ال جی

شرایط نگه داری جارو برقی و مشکلات رایج جاروبرقی ال جی

در جارو برقی های الجی یکی از رایج ترین مشکلات میتواند کم و زیاد نشدن دور موتور باشد. در این حالت اگر با چرخاندن و یا زدن دکمه سرعت جارو برقی کم و یا زیاد نمیشود مشکل میتواند خرابی پتانسیومتر باشد.

خرابی  ولوم به دو علت اتفاق می افتد. اولین دلیل ضربه و فشار اوردن به آن است(مخصوصا اگر این دکمه روی دسته جارو برقی است و زیاد از آن استفاده میکنید) و دلیل دوم مربوط به  مشکلات الکترونیکی و فنی جارو برقی می باشد( این قسمت فنی علاوه بر پتانسیومتر شامل ترایاک، دیمر و … است) که در دو صورت شما بهتر است از یک تعمیرکار کمک بگیرید.

جمع نشدن سیم جارو برقی از دیگر مشکلات شایع جارو برقی های ال جی است. پس از شرایط نگه داری جارو برقی ال جی علاوه بر موارد بالا باید به سیم جمع کن بسیار توجه شود.

این مشکل ممکن است به دلیل آسیب فنر جمع کننده سیم و یا خرابی دکمه سیم جمع کن جاروبرقی ال جی باشد.

مشکلات رایج جارو برقی بوش

شرایط نگه داری جارو برقی و مشکلات رایج جارو برقی بوش

از مشکلات متداول جارو برقی های بوش میتوان به روشن نشدن آن اشاره کرد که در 30 درصد مواقع مشکل میتواند از سیم جمع کن باشد. در بقیه موارد مشکل از برد و با موتور جارو برقی میباشد. بقیه مشکلات بالا مانند صدای زیاد، کاهش مکش جارو برقی و… نیز ممکن است در جارو برقی بوش رخ دهند.

نکته: البته ان را نیز بگوییم که جارو برقی های بوش مخصوصا سری های جدید آن بسیار پرقدت و مقاوم هستند. اما اگر از آنها به خوبی نگهداری نکنید مانند هر دستگاه دیگری دچار آسیب خواهند شد.

مشکلات رایج جارو برقی زیمنس

شرایط نگه داری جارو برقی و مشکلات رایج جاروبرقی زیمنس

از مشکلات متداول جارو برقی زیمنس میتوان به جزقه زدن جارو برقی اشاره کرد. این مشکل میتواند دلایل مختلفی از جمله  تمام شدن ذغال برق موتور، خرابی در بالشتک، آرمیچر و موتور میتواند باعث بروز این مشکل شوند. (در این حالت باید از یک متخصص کمک بگیرید)

نکته: با تمام شدن ذغال برق موتور مشکلاتی نظیر کاهش قدرت جاروبرقی، ریپ زدن موتور و از کار افتادن موتور را شاهد خواهید بود( اما متوجه شدن اینکه آیا مشکل جارو برقی شما از تمام شدن ذغال است یا خیر باید توسط یک متخصص تشخیص داده شود)

مشکلات رایج جارو برقی فیلیپس

شرایط نگه داری جارو برقی و مشکلات رایج جاروبرقی فیلیپس

از مشکلات شایع جارو برقی فیلیپس ایجاد صداهای ناهنجار است که دلیل آن به جز دلایلی که در بالا گفته شد میتواند این باشد که دکمه کشویی هواکش روی دسته جاروبرقی باز است. با بستن این دکمه صداها کمتر خواهند شد.

اکنون سعی نمودیم مشکلات را در پر طرفدارترین جارو برقی ها بررسی نماییم ک بگوییم چرا این مشکلات رخ میدهند. اما نمیتوانیم به طور دقیق بگوییم برای هر مشکلی دقیقا چه اقداماتی را انجام دهید زیرا یک عیب ممکن است به چند دلیل رخ دهد و کسانی که در کارهای فنی مهارت دارند میتوانند برخی از مشکلات را حل کنند. ما سعی نمودیم در مورد مشکلات به طور کامل توضیح دهیم تا در صورت مشاهده آنها زیاد از جاروبرقی کار نکشید و خیلی زود نسبت به رفع مشکل اقدام نمایید.

پس بهتر است قبل از آنکه مشکلی ایجاد شود شرایط نگه داری جارو برقی را به طو کامل رعایت کنید تا دستگاه شما دچار مشکل و آسیب نشود.

سخن پایانی

مقاله شرایط نگه داری جارو برقی به پایان رسید. امیدواریم با توضیحات خود توانسته باشیم به شما در زمینه نگهداری و عیب یابی این دستگاه کمک کنیم. هر زمان نیز که نتوانستید مشکلا جارو برقی خود را حل کنید حتما از متخصصین و تکنیسین های مجموعه ما کمک بخواهید تا در کمترین زمان به کمک شما بیایند.

آخرین نکته ای که در مورد این مقاله باقی مانده این است که اگر میخواهید به موتور جارو برقی خود فشار وارد نکنید روی سطح هایی که پرز و خاک بیش از حد زیاد است از آن استفاده نکنید زیرا هرچقدر میزان پرز زیاد باشد به موتور جارو برقی فشار بیشتری وارد خواهد شد(همچنین اگر کیسه آن زود به زود نیز خالی نشود همین اتفاق خواهد افتاد)

 

جارو برقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 1 =